Shop by Department
Shop by Brand

ZLINE
Model: RDSOZ-BS-24-KG
You save $720.00 (20%)
Luxury isn’t meant to be left desired—it’s meant to be attainable. The ZLINE Autograph Edition 24 in. Touchstone 168 Can Outdoor-Rated Dual Refrigerator Drawer with Black Stainless Steel Doors and Polished Gold Helix Handles (RDSOZ-BS-24-KG) features state-of-the-art cooling technology, dual smooth glide soft-closing drawers, and an expansive interior capable of holding multiple beverages. Designed with a fully wrapped, anti-sweat stainless steel exterior and durable black stainless steel doors perfect for indoor or outdoor installation, ZLINE Autograph Edition Touchstone Refrigerator Drawers are masterfully crafted to let you host parties of any size for any occasion.
| Color / Finish | Black Stainless |
| Dimensions (W x D x H) | 23.875" x 23.1875" x 34" |
| UPC | 195948733513 |
| Type | Refrigerator Drawers |
| Dimensions | 23.875 in. W x 23.1875 in. D x 34 in. H |
| Depth with Door Open | 38.125 |
| Cutout Dimensions | 24 in. W x 24 in. D x 34.5 in. H |
| Interior Cabinet Dimensions | 18.5 in. W x 17 in. D x 9.5 in. H |
| Temperature Zone Controls | 34°F-65°F |
| Noise Level | 49 dBa |
| Electrical Requirements | 120V/60Hz |
| Energy Consumption | 288 kWh/year |
| Can/Bottles Capacity | 168 (12 oz) Cans |
| Capacity | 4.6 cu. ft. |
| Door Alarm | Yes |
| Lights | 2 LED Strips |
| Depth Type | Counter Depth |
| Door Style | Double Drawer |
| Mount Type | Undercounter Built-in |
| Material | Stainless Steel |
| Interior Finish | Stainless Steel |
| Accent Finish | Champagne Bronze |
| Handle Type | Helix |
| Warranty | 2-year parts and labor warranty 5-year parts-only for sealed system |
| Certifications | ETL Sanitation Listed, cETL Listed, California Title 20 |
| User Manual | Click Here to View on ZLINE's Website |